1.řada (díly 1-8)

2. listopadu 2010 v 8:51 |  1.řada - recenze

Pilotní díl (2 části)

1) The Journey Begins(Cesta začíná) - Originál první epizody seriálu začíná příběhem o muži běžícím v silném dešti za soumraku. Zvíře, které ho pronásleduje, ať je to cokoliv, musí být podle zvuku a rychlosti obrovské. Muž, ačkoli zraněný, dorazí do tábora vědce Georga Challengera.Svým zraněním sice podléhá, ale jeho smrt není zbytečná.O pár let později jsou objeveny jeho poznámky s šokujícími objevy o pozůstatcích prehistorického světa.
V Londýně, o týden později: Významný vědec George Challenger se pokouší přesvědčit své kolegy z londýnské zoologické asociace o existenci dávno vyhynulých zvířat a ztraceném prehistorickém světě.Setká se se svými budoucími členy expedice.O týden později již na místě se naivní představy všech zúčastněných rozplývají v beznaděj a na nepřátelsky krásném místě není nic tak jak se zdá.
2) Stranded (Uvězněni) -V druhé části pilotní epizody se odehrává příběh plný napětí a nebezpečí ztraceného světa.Příběh začíná tím, že Veronika, dívka, která žije v džungli již od narození (její rodiče se ztratili před mnoha lety při expedici) nabídne skupině útočiště.

1.epizoda - More Than Human (Více než člověk)

Roxton v džungli hledá vhodné věci k sestavení velkého samostřílu na obranu proti T-Rexovi. Jeho hledání je však přerušeno příchodem dinosaura T-Rexe. Aby zachránil své přátelé, běží směrem pryč od kempu. Při běhu upadne, ale Rex tu již není.Cestou se mu totiž připletl jelen. Mezitím zbytek skupiny začíná hledat Roxtona v domnění, že se ztratil v džungli. Běží také směrem k místu jeho volání, ale náhle se otevírá zem a všechny pohltí podzemní vodní vír. Všichni se najednou ocitají na odlišné části plošiny. Zde objevují novou inteligentní formu života - potomky dinosaurů. Tento "svět" je skoro jako vystřižený z románu. Vypadají jako ještěří muži a mají svého vladaře - krále. Lidé považují za otroky. Roxton je chycen jedním z gladiátorů. Na příkaz vladaře Tribuna musí pro pobavení ostatních ještěrů bojovat v aréně o ostatními uvězněnými lidskými otroky.

2.epizoda - Nectar (Nektar)

Arthur Sumerlee byl těžce nemocný. Na jeho uzdravení potřebovali včelí kašičku.Marguerite a Challenger zůstali s Arthurem, a Ned, Veronika a Roxton navštívili starou vědmu Kasandru, která jim řekla, kde najdou včelí úl.Tak se tam vydali.Jenže netušili, že místo malých včeliček na ně zaútočí půl metru velké obludy (včely).Jejich úl byl asi 10 metrů velký.Ned, Veronika a Roxton zabili jednu ze včel a potřeli se jejími vnitřnostmi.Tak se dostali do úlu, protože včely si myslely, že jsou to také včely.V úlu nalili kašičku do sklenek a chystali se k odchodu, jenže je zastavila nějaká dívka (vzhledově lidská, ale koná a myslí jako včela).Byla to dcera od Kasandry.Museli vrátit kašičku zpět.Ned, Veronika a Roxton chtěli dívku přemluvit, že ona sem nepatří, že není včela, ale marně.Nakonec zapálili úl a utekli.Včelí dívka tam zůstala a uhořela.Veronika měla špatný pocit, že Sumerleemu nepřinesou kašičku, ale Ned se usmál a vytáhl sklenku s kašičkou.Totiž když byli v úlu, tak ji Ned nenápadně dal do batohu, aby to včelí dívka neviděla.Šťastní se vydali na cestu do skrýše.Tak Sumerleemu dali kašičku a on se po čase začal uzdravovat.

3.epizoda - Cave of Fear (Jeskyně strachu)

Challenger, Ned a Veronika pátrali po zvláštní chemické součástky sirné, která se nacházela na starověkém pohřebišti - oblasti smrtelné hrůzy.Museli jej překročit. Jakmile to udělali, napadli je neznámí bojovníci pomalovaní černými a bílými barvami.Oni odvedli Challengera pryč.V noci se pak zbytek našich hrdinů doplížilo do válečné vesnice. Našli hlavní chýš, vtrhli dveřmi dovnitř a nalezli Challengera, jak popíjí čaj s krásnou blonďatou ženou - Cassandrou. Pozvala je k nim a vyprávěla jim, že byla manželkou badatele, který zemřel na plošině před dvanácti lety.Od té doby se stala královnou válečníků. Cassandra vysvětlila Challengerovi, že spáchal smrtelný hřích, když překročil hřbitov a musí zůstat jejím vězněm.Ale, je jedna cesta jak se osvobodit a to, když vstoupí spolu s ostatními do jeskyně strachu a vrátí se od jejího manžela s kostmi, aby mu mohla uspořádat pohřeb. Pustila Challengera a dala mu dva dny.Našli jeho kosti, ale měli halucinace, které vyvolávaly zelené rosoly, které tekly všude kolem.Nakonec se v pořádku vrátili s kostmi, ale Cassandra Challengera nechtěla pustit a že ať ho tady ostatní nechají.Nakonec se její válečníci proti ní vzbouřili a zabili ji.Challenger s Roxtnem atd...uprchli.

4.epizoda - Salvation (Spása)

Když byli Sumerlee, Challenger a Veronika sbírat rostlinky slyšeli někoho křičet. Když přiběhli k jezeru, topila se tam malá holčička. Challenger skočil do vody a vytáhl ji a Sumerlee ji pomohl, aby mohla dýchat. V ten okamžik je přepadli bojovníci z kmene Kristeků. Sumerleeho a Challengera zavřeli do vězení a chtěli je upálit za čarodějnictví. Veronika jim utekla. Otec zachráněné dívky se je snažil zachránit, ale vládce Kristeků jim řekl, že duše topené dívky byla na přechodu a mělo se to tak stát (jakože se měla utopit). Když její otec odešel, zlý vládce chtěl zachráněnou holčičku upálit, ale Challenger ji zachránil. Dívka padla do náruče svému otci. Nakonec zlého vládce zabili a vrátili se do skrýše.

5.epizoda - Blood Lust (Krvavá touha)

Roxtna kousl nějaký divný chlápek. Z Roxtna se stal upír. Chtěl zakousnout Marguerite, ale Challenger jí pomohl. Roxton uprchl až došel na neznámý hrad, kterému panovala upírka Calista. Byla tam úplně sama. Challenger a Marguerite hrad našli a osvobodili Roxtna, jenže Roxton chtěl pro změnu zakousnout George, tak ho Marguerite uhodila až se ocitl v bezvědomí. Vyléčili ho tím, že ho otrávili bylinkami. Potom se Roxton vrátil na hrad zabít Calistu. Jenže ona ho chtěla také zabít a už na něho mířila kuší, když jí Marguerite zastřelila.
Mezitím přišel za Veronikou nějaký chlap Nikó a chtěl, aby si ho Veronika vzala za muže. Ned řekl, že Veronika je jeho, tak se spolu pobili, a až když se Veronika chtěla zabít, tak přestali. Nikó odešel a Veronika byla naštvaná na Neda, že prý není ani jeho ani Nika.

6.epizoda - Out of Time (Mimo čas)

Marguerite, Roxtna a Neda zastavili neznámí druidové v lese a řekli jim, že Marguerite je převtělená velekněžka Morigen (poznali to podle znamínka, které má Marguerite na rameni), a že musí najít smaragdy, aby je (druidy) zachránila.Ned a Roxton tomu nevěřili, ale nakonec se vydali na cestu plnou nástrah a hádanek, až smaragdy našli a dali je druidům.
Mezitím Veronika s Challengerem našli miminko.Sumerlee s Challengerem hledali jeho rodiče, ale Veronika se chovala divně, nechtěla to miminko nikam dávat a pořád tvrdila, že jeho rodiče jsou mrtví.Nakonec se dozvěděli, že miminko patří jedné rodince opolidí a museli jim ho dát.Challenger nešťastnou náhodou zabil jeho otce (opočlověka), protože chtěl zabít Veroniku.Miminko bylo navráceno jeho mamince (opoženě), která ho vychovávala.

7.epizoda - Paradise Found (Nalezený ráj)

Veronika a Challenger našli polomrtvého člověka Santiho, který byl průvodčí expedice Veroničiných rodičů.Bohužel Santi zemřel.Vydali se na cestu, hledat Veroničiny rodiče.Ocitli se ve vesnici zvanou "ráj".Lidé z ráje připoutali ostatní lidi ke stromu, který jej následně pohltil.Ostatní omamovali ovocem a pitím.Ti lidé, co byli pohlceni, byli uvěznění v tom ovoci.Jediný Roxton byl normální, protože radši nic nepil a nejedl, protože mu to všechno přišlo nějaké divné.Zachránili Neda, (který byl pohlcen), tím že přesekali kořeny stromu.Bohužel o Veroničiných rodičích se nic nedozvěděli a odešli do skrýše.Koncem tohoto dílu Marguerite tajně ukradla ovoce, které prý mělo přinést věčnou krásu a nesmrtelnost....

8.epizoda - The beast within (Uvnitř bestie)

Když byli Sumerlee, Roxton, Challenger a Ned sbírat rostlinky, zaslechli křik.Běželi na pomoc, jenže Neda odněkud strefila otrávená šipka a byl na místě mrtvý.Odnesli ho do neznámé vesnice.Naštěstí ho nějaký neznámý šaman-léčitel Lento zachránil, ale změnil se v jakousi zrůdu.Byl posednutý zlem.Lento utekl a Ned, Roxton a Challenger ho šli hledat.Rozdělili se.Když ho nepřinesou do půlnoci, tak Sumerleeho zabijí.Sumerlee se vyměnil s Nedem.(Neda chtěli zabít, protože kvůli němu se jejich šaman nakazil, a proto se s ním Sumerlee vyměnil, že prý on je starší než Ned).Challenger ho našel první, ale Lento ho oslepil.Roxton zůstal s oslepeným Challengerem a Ned šel hledat Lenta.Našel ho, zastřelil a Lento se vrátil ze zrůdy na normálního člověka, ale na následky zranění zemřel.Mezitím Sumerlee pomáhal ve vesnici při porodu dítěte.Když se ti tři (Challenger, Ned a Roxton) vrátili do vesnice Challenger si pochoval holčičku v náruči a ona mu vrátila zrak.Byla to totiž budoucí šamanka-léčitelka.Poté se vrátili do skrýše.
Ten den utíkala Veronika s Marguerite před raptorem, až spadly do nějaké díry.Vykopaly na boku díru a začala téct voda a tím se dostaly ven.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama